Tuesday, Jul 07th

Last update07:38:32 AM GMT

Tworzenie rzeczywistości Wpływ otoczenia Wpływ Księżyca na nasze życie
Wyświetlony 44558 razy.

Wpływ Księżyca na nasze życie

Email Drukuj
Autor: Gaya

moon1Księżyc, nazywany też Luna czy Selene, położony jest najbliżej Ziemi i wywiera na nią najsilniejszy wpływ. Miesiąc księżycowy liczy około 29,5 dnia i wyznacza cykl życiowy na Ziemi, cykl płodności, przemijania i odrodzenia, który jest jak wdech i wydech pulsu Ziemi.

Najbardziej widoczny wpływ Księżyca związany jest z grawitacją. Na skutek jego przyciągania odkształca się powierzchnia Ziemi, a szczególnie otoczka wodna naszej planety, co obserwujemy w postaci przypływów i odpływów. W skutek oddziaływania Księżyca na skorupę ziemską zmienia się wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, temperatura, pole elektryczne i magnetyczne. Zmiana tych parametrów wpływa na szybkość procesów biochemicznych na całej Ziemi.

Grawitacja Księżyca wpływa także na środowisko wodne naszego organizmu: na krążenie krwi i ukrwienie cykliczne narządów, płyny między i wewnątrzkomórkowe. Według medycyny chińskiej Księżyc zarządza rytmem dobowym 12 organów człowieka. W ten sposób ma wpływ na nasze zdrowie, nastrój i energię.

Księżyc obrócony jest do Ziemi zawsze tą samą stroną, ponieważ okres jego obiegu wokół naszej planety i okres obrotu wokół własnej osi pokrywają się ze sobą. Księżyc nie świeci własnym światłem tylko odbija światło słoneczne, dlatego widzimy jego oświetloną część. Zmiana tego oświetlenia wskazuje na jego cztery fazy trwające w przybliżeniu 7,4 doby. Znajomość faz Księżyca pomocna jest w odczuwaniu energii otaczającej nas przyrody i Ziemi.


images/nówNów

Nów obserwujemy kiedy Słońce i Księżyc znajdą się w jednej linii, a nasz satelita jest po środku między Ziemią a  Słońcem. Oświetlona jest wówczas tylko druga strona dla nas niewidoczna. Ponieważ Słońce i Księżyc znajdują się po jednej stronie w stosunku do Ziemi, ich siły grawitacyjne sumują się oddziałując w jednym kierunku. Obserwujemy teraz największe przypływy i odpływy.

Na skutek zsumowania sił grawitacyjnych środowisko płynne organizmu jest przyciągane ku głowie, a masa ciała jest mniejsza niż zazwyczaj.


images/faza IFaza I

Podczas tej fazy oświetlona prawa część Księżyca staje się coraz większa. Wspólna grawitacja Słońca i Księżyca stopniowo się zmniejsza. Następuje powolny wzrost aktywności człowieka.

W fazie tej stymulowana jest górna część ciała człowieka: głowa, okolice szyi i pod koniec fazy okolice ramion. Wszelkie zaburzenia w tych częściach ulegną zaostrzeniu czyli może pojawić się: bezsenność, migrena, zapalenie gardła czy astma. Ponieważ jest to faza  kurczenia, nasilą się skurcze, bóle, obszary zastoinowe w danej okolicy.
Aby ułatwić ciału elastyczność i rozszerzanie, które jest teraz utrudnione, można stosować naprzemienne natryski i spożywać większe ilości jedzenia surowego, nie poddanego obróbce termicznej, także w postaci soków. To pora na wspomaganie ciała mikroelementami, które znakomicie przyswajają się zarówno w postaci jedzenia jak i przez skórę. To okres wchłaniania. Najwięcej mikroelementów i energii znajduje się teraz w korzeniach roślin.

Im bliżej 1 kwadry tym bardziej waga ciała się zwiększa.

Wszelkie nowe korzystne nawyki planujemy w IV fazie, a od I fazy wcielamy je w życie. Do następnego nowiu niekorzystne nawyki stracą na sile i łatwiej nam będzie kontynuować.


images/ I kwadraI Kwadra

Oświetlona jest dokładnie cała prawa połowa Księżyca, a wpływ grawitacji redukuje się.


images/faza IIFaza II

Księżyc coraz bardziej oddala się od Słońca i jego oświetlona powierzchnia staje się coraz większa aż do pełni. Księżyc i Słońce zaczynają rozciągać w przeciwne strony otoczkę wodną Ziemi. Nasza planeta znajduje się teraz między nimi. Organizm człowieka również ulega ciągnięciu w przeciwne strony. Im bliżej pełni tym bardziej działa siła rozciągania. Następuje pora rozszerzania, co sprzyja oczyszczaniu organizmu. Najlepiej jest teraz ograniczyć większą aktywność fizyczną, ponieważ im bliżej pełni, tym łatwiej nasza energia ulega rozproszeniu i osłabieniu.

W ciągu tej fazy aktywne są po kolei: klatka piersiowa, serce, nadbrzusze, okolice łokci, plecy, trzustka, wątroba i pęcherzyk żółciowy, brzuch, jelito cienkie i grube. Jeżeli występują zaburzenia w tych okolicach to będą się właśnie teraz zaostrzać np. w postaci biegunek, chorób żołądka, bóli pleców, chorób serca, zapalenia wyrostka.

Trwa rozszerzanie organizmu, które sprzyja oczyszczaniu ale także zużyciu energii i dużej utracie krwi. Dlatego wszelkie operacje i zabiegi chirurgiczne warto przenieść na fazę III, a wysiłek fizyczny zmniejszać w miarę zbliżania się pełni.

W czasie II fazy wskazane jest oczyszczanie aktywnych teraz organów jak wątroba czy jelita. Organizm naturalnie i łatwo pozbywa się toksyn czy złogów, i dobrze znosi te zabiegi. Można  korzystać z sauny parowej czy wykonywać lewatywy oczyszczające. To także doskonała pora na głodówkę i oczyszczanie wątroby. Do pozbywania się  negatywnej energii możemy też wykorzystać takie drzewa jak topola czy osika.

W fazie tej zwiększamy ilość pożywienia skurczającego jak kasze, duszone warzywa. To także pora zbioru i zużywania nadziemnych części roślin, w których jest obecnie najwięcej mikroelementów i energii.

images/pełniaPełnia

Podczas pełni Księżyc stoi w opozycji do Słońca, a Ziemia jest między nimi. Następuje maksymalne rozszerzanie i energia znajduje się na wierzchu organizmu czyli z łatwością się ją zużywa. Nadmierna aktywność fizyczna czy seksualna w tym czasie może spustoszyć nasze zapasy energetyczne.

images/faza IIIFaza III

Po momencie maksymalnego oddalenia od Słońca, Księżyc zaczyna się do niego zbliżać i jego oświetlona część stopniowo się zmniejsza. Następuje faza kurczenia, w wyniku czego w organizmie wzmagają się wszelkie zastoje i opuchlizny spowodowane gromadzeniem płynu. W czasie tej fazy uaktywniają się po kolei: nerki, okolica lędźwiowa, pęcherz, gruczoły płciowe i ich okolice, pośladki i kości udowe.

Ciało staje się coraz bardziej sztywne, a stawy mniej elastyczne. Stan ten mija wraz z nową fazą Księżyca. Dobrze jest teraz wspomóc organizm rozszerzając go poprzez kompresy, naprzemienne prysznice i spożywanie większej ilości soków i surowych pokarmów.

Ponieważ organizm jest teraz w stanie znieść bardzo duży wysiłek fizyczny i im bliżej kwadry, tym więcej czujemy energii, to dobry czas na intensywne treningi.

Faza I i III to pora regeneracji oraz wchłaniania składników odżywczych, zwłaszcza poprzez skórę i pożywienie. To także najlepszy czas na suszenie ziół, ponieważ mikroelementy w nich konserwują się teraz  naturalnie. W każdej fazie stosujemy zioła na narządy akurat aktywne.

images/kwadra IIIIII Kwadra

Oświetlona jest dokładnie lewa połowa Księżyca. To czas spokoju, pora przejściowa, podczas kwadr nic nie zaczynamy i nic nie kończymy.

images/faza IVFaza IV

Księżyc coraz bardziej zbliża się do Słońca, aż stanie z nim w jednej linii. Następuje zanikanie jego widocznej powierzchni. Siły grawitacyjne Słońca i Księżyca zaczynają nakładać się na siebie, ciągnąc otoczkę wodną Ziemi w jednym kierunku. Obserwujemy, aż do nowiu, największe przypływy i odpływy.

Faza IV to czas silnego oczyszczania i najlepsza pora, aby zaplanować wszelkie zmiany, zwłaszcza dotyczące starych, szkodzących nam nawyków. Wykonujemy teraz pracę w umyśle, wyobrażając sobie korzyści jakie odniesiemy z konkretnej zmiany, inaczej - programujemy się  emocjonalnie. Zmiany te wprowadzamy w życie wraz z I fazą Księżyca.

W czasie trwania fazy IV w organizmie aktywizują się: kolana, kości, skóra i układ trawienny, stopy, jelita i płyny ustrojowe. W przypadku zaburzeń mogą wystąpić omdlenia, powiększenie żylaków, reumatyzm czy zaburzenia krążenia krwi. Aby wspomóc dopływ krwi do mózgu można teraz stosować odwrócone asany jogi oraz zimne kąpiele stóp, po których okrywamy ciepło ramiona.

W fazie IV dobrze jest ostrożnie podchodzić do tego, co spożywamy, ponieważ organizm wyrzuca teraz wszelkie toksyny także przez skórę i w związku z czym łatwo pojawią się na niej zanieczyszczenia i wysypki. Z drugiej strony można ten fakt wykorzystać wspomagając proces oczyszczania parówkami, sauną i okładami wyciągającymi toksyny. Wskazane są też lewatywy i picie ziół wspomagających oczyszczanie. Natomiast wysiłek fizyczny należy ograniczać stopniowo aż do nowiu, ponieważ łatwo tracimy teraz energię.

Jest to najlepsza pora na tygodniową głodówkę. W czasie II i IV fazy osiągniemy z niej konkretne korzyści. Przede wszystkim łatwiej jest nie spożywać podczas ich trwania pokarmów, a samo oczyszczanie przebiega w sposób naturalny i jest bardzo skuteczne.

 

Zdjęcie: NASA

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Mapa odwiedzających

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj6
WczorajWczoraj268
W tym tygodniuW tym tygodniu274
W tym miesiącuW tym miesiącu1718
RazemRazem161585

Statystyka

Użytkowników : 71
Artykułów : 73
Zakładki : 29

Logowanie